סמסטר אביב 2019
בית לתרבות עברית
EN
עמיתי עלמא-מתנאל


סמסטר אביב 2019

הסתיימה ההרשמה לתכנית עמיתי עלמא-מתנאל סמסטר אביב תשע"ט. 

פרטים לגבי סמסטר קיץ יפורסמו עד ל 01.04.19

מבנה התכנית

מערכת השעות

סילבוס שנת הלימודים תשע"ט

לו"ז תוכנית עמיתים תשע"ט 

 

על התכנית:

תכנית הדגל "עמיתי עלמא-מתנאל" היא תכנית השואפת להצמיח משכיל יהודי עברי – אינטלקטואל ציבורי.  התכנית מציעה לימוד מעמיק של התרבות העברית. ומזמינה את לומדיה לפתוח צוהר אל אוצרות ומעיינות ההשראה והדעת של התרבות העברית, להתכתב עימם, להתמודד עם ערכיהם ולהפוך אותם למרכיב משמעותי המזין יצירה של אמת. . 

מטרת התכנית היא לבסס תשתית למחשבה וליצירה עברית חדשה על ידי חיבור 'עלמאי' ייחודי בין שפת בית המדרש, האקדמיה וסדנת האמן, מתוך תפיסת היסוד כי התרבות העברית הינה יצירה דינאמית הפתוחה לפרשנות ולשינוי, וכי יוצרים והוגים החיים ופועלים בישראל הם שותפים משמעותיים בעיצובה

בוגרי התכנית מעידים כי הלימודים בעלמא והמפגש עם קבוצת העמיתים והמרצים היו עבורם מקור השראה, העצמה, כר מזין ומפרה ליצירה ולעשייה במגוון תחומים וכי מדובר בחוויה מרחיבת אופקים ומעצבת תפיסות עולם. בין בוגרי התכנית נמנים, בין היתר, עלמה כהן –ורדי, רון ברטוש, אלקס ריף, טל שוחט, מיכל גבע, גיל יפמן, אביטל כנעני, אלעד ערמון, זאב אנגלמייר, קובי אוז, תמיר צדוק, נבט יצחק, מאיה אטון, לירז פאנק, עדי בצלאל ועוד.

עלמא גאה להציג את בוגרי תכנית העמיתים לאורך השנים ואת עשייתם. נשמח להוות גשר בין בוגרינו לגורמים השונים המעוניינים בקשר ובשיתוף פעולה עמם בפרוייקטים שונים.